گروه ریاضیات کاربردی و صنعتی

گروه رياضی دانشگاه شهيد بهشتی از گروه‌های قديمی دانشگاه است كه از سال 1346-۱۳۴7 شروع به‌كار نموده است. گروه ریاضی که پيش از انقلاب فرهنگی دانشجويان را برای دوره ليسانس رياضی تربيت می‌نمود، پس از انقلاب فرهنگی، به پذیرش دانشجو در گرایش دبیری اقدام نمود. لازم به‌ذکر است که این رشته پس از ۲ سال به ۶ گرايش دبيری، كاربرد در كامپيوتر، كاربرد در فيزيک، تحقيق در عملیات، كاربرد در آمار و رياضی ‌محض تبديل شد، كه پس‌از ادغام شاخه‌های كاربردی به يک شاخه با نام رياضی كاربردی و گرايش‌ها به ۳ گرايش، دبيری، محض و كاربردی تغيير يافتند.
در سال ۱۳۹۵ گروه ریاضی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی با هدف تعامل و ارتباط موثرتر با صنعت و جامعه و تمرکز بر گسترش گرایش‌های تحصیلات‌ تکمیلی و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تحقیقاتی به دو گروه ریاضی‌کاربردی و صنعتی و گروه ریاضی تقسیم شد. لازم به‌ذکر است که در سال ۱۳۹۷ اولین دوره دانشجویان علوم داده در ایران در این گروه پذیرفته شدند. در گروه ریاضی‌ کاربردی و صنعتی، سه آزمایشگاه (۱) آزمایشگاه بهینه‌سازی و شبیه‌سازی (۲) آزمایشگاه پژوهشی مدل‌سازی و محاسبات علمی و (۳) آزمایشگاه یادگیری ماشین و گراف‌کاوی مشغول به فعالیت هستند.
در حال حاضر این گروه، در دوره‌های تحصيلات تكميلی ریاضی‌کاربردی در گرایش‌های: «آناليز عددی، معادلات‌ دیفرانسیل و سیستم‌های دینامیکی، بهینه‌سازی، تركيبيات‌، علوم ‌داده‌­ها و آموزش‌ رياضی» دانشجوی در حال تحصيل دارد و يا دانشجو می‌پذيرد.
اكنون گروه ریاضی‌کاربردی و صنعتی متشكل از ۱۰ عضو هيات‌‌علمی تمام‌وقت است. تعداد ۷۲ دانشجو در دوره كارشناسی، ۸۰ دانشجو در دوره كارشناسی‌ارشد و ۲۷ دانشجو در دوره دكتری اين گروه مشغول به تحصيل­ هستند.
پیوندها:
گروه‌های آموزشی
آیین‌نامه‌های آموزشی
فرآیندها و فرم‌های آموزشی
اطلاعات تماس:
29902920